سرکه سیب، آب لیموترش، دم‌کرده رازیانه و شاه‌تره از نوشیدنی‌هایی هستند که بدن را از شر توکسین‌ها یا سموم بدن خلاص می‌کنند و علاوه بر تمیز کردن دستگاه گوارش و سم زدایی، پوست‌ را نیز صاف‌و شفاف می‌سازند.

رازیانه

رازیانه دارای ترکیبی به نام آتنول است که کبد و معده را سم زدایی می کند. این ترکیب باعث دفع سموم بدن از طریق مجاری ادرار و روده‌ها می‌شود. رازیانه خاصیت ضدنفخ هم دارد و به همین دلیل نیز باعث صاف‌شدن شکم می‌شود. کافی است یک قاشق چایخوری رازیانه خشک را در آب جوش بریزید و به مدت ده دقیقه دم کنید. بعد از هر وعده غذایی از این دم‌کرده میل کنید.

بادیان رومی

هضم غذاهای سنگین و پرچرب سبب شده کبد تا ساعت‌ها بعد از صرف غذا به زحمت می‌افتد تا این چربی‌ها را تجزیه کند. این گیاه نیز حاوی آتنول است که ضداسپاسم و بادشکن است و به هضم راحت غذا و رفع مشکلات گوارشی کمک می‌کند. معمولا در عطاری‌ها کیسه‌های حاوی این گیاه موجود است که مانند چای کیسه‌ای آنها را دم کنید و بنوشید. توصیه می‌شود این دمنوش را بعد از هر وعده غذایی میل کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب برای مقابله با سوزش یا ریفلاکس معده بسیار موثر است. سرکه سیب حاوی خواص ضدباکتریایی است و اجازه نمی‌دهد میکروب‌ها در روده تجمع کنند. این سرکه برای کاهش گاز و نفخ معده و هضم غذا موثر عمل می‌کند. باید بدانید سرکه سیب یک ضدعفونی‌کننده طبیعی بوده که بدن را را سم زدایی میکند.نوشیدن مخلوط مقدار کمی سرکه سیب با نصف فنجان آب قبل از غذا بدن را سم زدایی میکند.

شاهتره

شاه‌تره برای تصفیه خون، رفع یبوست، درمان آکنه، تمیز کردن کبد، رفع مشکل روده ،کاهش فشار و قند خون موثر است. این گیاه ادرارآور است و باعث دفع سمومی که به عملکرد دستگاه گوارش و بخصوص کبد آسیب می‌زنند می شود. می‌توانید برای هر فنجان آب جوش دو قاشق چایخوری گل شاه‌تره بریزید و به مدت ده دقیقه دم کنید. این دمنوش را حدود نیم ساعت قبل از هر وعده غذا میل کنید.مصرف عرق آن نیز همین کارایی را دارد.

لیمو ترش

اگر بعد از هر وعده غذایی دچار نفخ، ریفلاکس معده و قاروقور شکم شدید و هضم غذا مشکل است و شکم‌تان باد می‌کند می توانیدآب نصف لیموترش را در نصف فنجان آب ولرم ریخته و هر روز صبح ناشتا میل کنید. برای تمیز کردن کبد، ترشح صفرا و دفع مواد زاید از بدن می‌توانید سه عدد لیموترش را داخل نیم لیتر آب سرد بیندازید و بگذارید بجوشد. سپس آب لیموترش‌ها را بگیرید و به همان آب اضافه کنید. نوشیدنی آماده را در یخچال نگهداری کنید و هر روز صبح ناشتا مقداری از آن بنوشید.

نظر خود را ارسال کنید